AKO OCHRÁNIŤ ZRAK V LETE? LACNÉ OKULIARE NIE SÚ SPRÁVNOU CESTOU!

Zrak je náš primárny zmysel. Prostredníctvom neho prijímame väčšinu informácií o našom okolí. Bohužiaľ však na naše oči číha množstvo nebezpečenstiev a to nielen v podobe akútnych či chronických ochorení ale i v podobe UV žiarenia, ktoré predstavuje ich úhlavného nepriateľa. Za normálnych okolností nás pred väčšinou UV žiarenia chráni ozónová vrstva. Stáva sa však a to najmä počas letných a zimných mesiacov, že jej hrúbka je znížená a tak prepúšťa oveľa viac UV žiarenia ako by nám bolo milé. Tento fakt predstavuje nebezpečie nielen pre našu pokožku ale i pre oči. UV žiarenie stojí nielen za vznikom poškodenia zraku v podobe rastúcej dioptrie, ale spôsobiť môže dokonca očný nádor! Správnou cestou ako chrániť zrak sú slnečné okuliare. Ako však vybrať tie správne?

Mnoho ľudí spolieha na slnečné okuliare, ktoré kúpili za extrémne výhodnú cenu. Problémom však je, že lacné okuliare nemajú spoľahlivý UV filter, ktorý by zachytával väčšinu UV žiarenia. Väčšina týchto výrobkov disponuje len zafarbenými sklami, ktoré nemajú na ochranu zraku žiadny vplyv a vy sa vystavujete riziku poškodenia zraku. Lacné okuliare nie sú vhodné ani ako okuliare na šoférovanie. Prvým znakom toho, že sklá vo vašich slnečných okuliaroch sú nekvalitné je, že sa po ich používaní často dostavia bolesti hlavy.

Dobrou správou je, že u nás objavíte okuliare s certifikovanými sklami, účinným UV filtrom, ktoré vďaka svojmu kvalitnému spracovaniu vydržia dlhú dobu. Ochrana zraku je mimoriadne podstatná a preto u nás nájdete výber slnečných okuliarov pre pánov i dámy. Vyberať môžete spomedzi luxusných značiek ako sú GUESS, BALMAIN, CALVIN KLEIN, LACOSTE, DOLCE & GABBANA, OAKLEY, POLAROID a spoľahnúť sa tak na dokonalú ochranu zraku. Investujte do toho, čo je pre nás najdôležitejšie.